Więcej o projekcie
UJ - strona projektu
Polska strona projektu
Koordynator projektu
ANKIETA

 

 

Nabór do klas 1. i 4.

Prywatnej Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Krakowie rozpoczęty.

Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły tel. 663.905.633


Nabór do VII Prywatnego LO rozpoczęty.

Rozmowy prowadzi Zastępca Dyrektora

Wojciech Rzehak

tel. 12.423.03.72

Zapraszamy

 

 

 

  

 

DD Motorsport Poland - Franek Palmirski

kart1m kart2m


Franciszek Palmirski jest uczniem klasy drugiej gimnazjum. Jego pasją jest wyczynowy karting, który trenuje od trzech lat i odnosi wiele sukcesów. Jest jedną z największych postaci polskiej serii Rok Cup. Więcej informacji o karierze Franka można znaleźć w artykule.


 

Pożegnanie uczniów klasy maturalnej

pozegnanie

W dniu 27 kwietnia 2018r. uczniowie klasy maturalnej VII Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im.M.Reja w Krakowie uroczyście zakończyli rok szkolny. Spotkanie było doskonała okazją do podsumowania trzech lat edukacji. Oprócz podziękowań, dyplomów za osiągnięcia naukowe oraz zaangażowanie w życie szkoły znalazły sie słowa wsparcia,  że wychodzą w świat wyposażeni w rzetelną wiedzę, ze szkoły z której powinni być dumni, bo jest to szkoła z tradycjami. Na koniec Pan Dyrektor życzył maturzystom sukcesów w dorosłym życiu oraz odpowiedzialnych i mądrych decyzji.Międzynarodowy Dzień Teatru 2018

teatru_dzien

13 kwietnia na scenie Wyspiańskiego w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyły się uroczyste obchody szkolnego Dnia Teatru w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. I jak co roku moment ten dostarczył wielu wrażeń naszej społeczności - zarówno aktorom, jak i publiczności. A dużo wydarzyło się w tym dniu na scenie. Były spektakle, recytacje i filmy..... Ale po kolei.
Spotkanie rozpoczęło się rozmową z Gościem - Mają Pankiewicz, absolwentka naszego gimnazjum a obecnie aktorka Teatru Ludowego w Krakowie. Rozmowę prowadził pan Paweł Rogala. Było sentymentalnie, radośnie i refleksyjnie. Maja podzieliła się swoimi doświadczeniami na temat aktorstwa i przeżyć artystycznych. Dziękujemy!
W części artystycznej na początku wystąpiły uczennice klas 2. gimnazjum i zaprezentowały przedstawienie „Forma, z formą, o formie........" przygotowane pod opieką pani Iwony Żmudy, a inspirowane filozofią Witolda Gombrowicza, które dotyczyło najważniejszych pojęć antropologii Gombrowicza - formy, maski i gęby.
Kolejny był spektakl przygotowany przez uczniów klasy 2a gimnazjum, który powstał w ramach projektu z Teatrem Starym w Krakowie. Inspiracją dla aktorów była tragedia Sofoklesa pt. „Antygona". Pierwsza część byłą etiudą, a kolejna przedstawieniem według scenariusza Zosi Bielawskiej pt. „Ania się buntuje". Uczniowie pracowali pod opieką artystyczną pani Barbary Pędrackiej i pana Bogusława Tondery.
Następni byli uczniowie naszego liceum, którzy zaprezentowali współczesny dramat pt. „O dwóch..." według Sandry Szwarc przygotowany pod opieką pana Bogusława Tondery. Zadaniem aktorów był przede wszystkim ruch sceniczny. Na scenie wystąpili również laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którzy przedstawili interpretacje wybranych przez siebie utworów.
A na koniec zrobiło się..... filmowo. Członkowie Szkolnego Klubu Filmowego „Latająca Machina" razem z opiekunem panem Romanem Batorem pokazali publiczności trzy filmy, które widzowie przyjęli z dużym entuzjazmem.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to szkole wydarzenie kulturalne. I zapraszamy za rok....

 

Foto I Foto II Informal

 

 

SPREJ - czasopismo szkolne

sprej1_2018

 

Redakcja szkolnego czasopisma SPREJ oddaje w Wasze ręce elektroniczną wersję tej gazetki. Plik ma rozmiar ~2MB i format .pdf.

 


 

viiplo

 

 

 

SPREJ - czasopismo szkolne

sprej2_2017

 

Redakcja szkolnego czasopisma SPREJ oddaje w Wasze ręce elektroniczną wersję tej gazetki. Ten numer został opracowany przez uczniów klasy 3B i współpracy prof. Iwony Żmudy. Plik ma rozmiar ~6MB i format .pdf.

 

Wielki sukces VII Prywatnego Liceum im.M.Reja w Krakowie

ranking_mlo_2017

Miesięcznik "Perspektywy" kolejny raz przedstawił "Ranking Liceów 2018".
VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Krakowie kolejny raz zajęło
w tym prestiżowym zestawieniu wysoką pozycję:


4 miejsce - małopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących,
....
48 miejsce - ogólnopolski ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących,
53 miejsce - ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących

Wartym podkreślenia jest fakt, iż nasza szkoła
utrzymuje się niezmiennie w czołówce tego rankingu od wielu lat.

Jesteśmy szkołą ze Złotym Znakiem Jakości

Absolwentom, Pedagogom, Rodzicom

GRATULUJEMY!!!

Zobacz listę - małopolska/plik .pdf .......... Zobacz listę ogólnopolską/plik .pdf

 

 


 

 

Edukacyjna Wartość Dodana

 

ewdmpm17ewdhm17

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała niedawno trzyletnie wskaźniki egzaminacyjne dla gimnazjów, czyli Edukacyjną Wartość Dodaną /EWD)/. Wskaźnik ten określa przyrost wiedzy uczniów uzyskany w wyniku procesu edukacyjnego. Jest miarą postępów uczniów w określonym okresie badawczym, wzrostem umiejętności i wiedzy uczniów  uczęszczających do szkoły w danym okresie czasu.
Jak przedstawia się Prywatne Gimnazjum 8 im.M.Reja  w tym raporcie, można zobaczyć na powyższych wykresach, a wniosek ogólny jednoznacznie informuje - szkoła sukcesu. Nasze Gimnazjum jest szkołą o wysokich wynikach egzaminacyjnych i dużej efektywności nauczania. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nasza placówka od lat utrzymuje niezmiennie ten wysoki poziom. Zobacz materiały źródłowe.

Gratulujemy uczniom i pedagogom!

Debata VI -"Czy religia ma przyszłość? "

plakatm1

Krakowska Fundacja Edukacyjna im. J.S. Bandtkiego, VII Prywatne LO im Mikołaja Reja oraz redakcja miesięcznika ZNAK organizuje kolejną, szóstą już dyskusję w ramach cyklu "Znak w Szkole". W dniu 8 XII 2017r. spotkamy się, aby porozmawiać o przyszłości religii.
Joanna Koleff-Pracka, Barbara Pędracka, Paweł Rogala

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Spotkanie z Marią Olasińską-Chart

syriam

Zapraszamy !!!

 

 

 

 

Turniej Małego Smoka

kung_fu

Uczeń naszej szkoły, Mikołaj Plata występując na zawodach w Busku, w barwach MKS Kung Fu "LUNG" z Wieliczki  wywalczył w swojej kategorii trzy brązowe medale: formy ręczne południowe, formy z szablą chłopcy oraz formy z kijem. Zawodnicy MKS Kung Fu z Wieliczki po raz kolejny udowodnili wysoki poziom wytrenowania. Podopieczni Sifu Tomasza Chabowskiego, Sighia Sabiny Goraj Chabowskiej i Sighia Sandry Jędrzejowskiej zdobyli w Busku aż 60 medali /24 złote, 21 srebrnych i 15 brązowych/. Mikołaj trenuje Kung Fu nieco ponad rok.

Gratulujemy !!!


Uroczystość ślubowania uczniów

slubowanie_2017

W dniu 20 października 2017r. nowi uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej i pierwszej klasy VII Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im.M.Reja w Krakowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Pan dyrektor Piotr Machowski przypomniał wszystkim misję szkoły oraz zachęcił nowych uczniów do pracy nad swoim rozwojem w każdej dziedzinie. W części artystycznej zobaczyliśmy występ najmłodszej grupy wiekowej oraz krótkie filmy, w których zaprezentowały się klasy starsze.

 

Zobacz relację

 

 

Kartingowy Finał Światowy Rok Cup

karting
W dniach 11-14 października we Włoszech w miejscowości Lonato na torze kartingowym South Garda odbyły się jedne z najważniejszych zawodów w świecie kartingu:

Finał Światowy Rok Cup.

Nasz uczeń Franciszek Palmirski zajął w turnieju 3 miejsce w finale B (do finału A brakło mu 4 pkt), ale rywalizacja była wśród 100 zawodników kategorii Junior Rok. Finał B i 3 miejsce w tej randze zawodów to ogromny sukces. Należy dodać, że Franek ściga się dopiero trzeci rok! Jeśli jesteście ciekawi wyścigu, to zapraszamy na Facebook na stronę pani Iwony Palmirskiej.

GRATULUJEMY   I   ŻYCZYMY   DALSZYCH   SUKCESÓW


Debata V -"Medycyna wygrywa z naturą "

plakatm

Krakowska Fundacja Edukacyjna im. J.S. Bandtkiego, VII Prywatne LO im Mikołaja Reja oraz redakcja miesięcznika ZNAK organizuje kolejną, piatą już dyskusję w ramach cyklu "Znak w Szkole". Licealiści spotkają się, aby porozmawiać o transhumanizmie oraz związanych z nim kwestiach etycznych.
Joanna Koleff-Pracka, Barbara Pędracka, Paweł Rogala

ZAPRASZAMY !!!


 

Mistrzowie Małopolski w Tańcach Latynoamerykańskich

mwmm

 

W dniach 7-9 października zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim i Nowoczesnym 2017. Uczniowie naszej szkoły - Wojciech Kruszyna oraz Hubert Raczek razem ze swoimi partnerkami wywalczyli czołowe lokaty /wicemistrz i mistrz / w swoich kategoriach wiekowych w tym prestiżowym konkursie.

Gratulujemy !!!


Wycieczka do CERN


aacern

W dniach 23.09 – 28.09 klasy II i III liceum wyjechały na objazdową wycieczkę do Szwajcarii i Niemiec. Głównym punktem programu było zwiedzanie instytutu CERN pod Genewą, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o działaniu kompleksu akceleratorów oraz projekcie AMS umieszczonym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Aby ochłonąć po dużej dawce wiedzy fizycznej, przejechaliśmy do malowniczego Montreux zwiedzić muzeum zespołu Queen, przejść się po deptaku nad jeziorem Genewskim (po francusku znanym raczej jako jezioro Lemańskie) i nacieszyć oczy zapierającym dech w piersi widokiem na otaczające nas góry. Świetnym zwieńczeniem dnia był godzinny rejs statkiem do Lozanny.
Odwiedziliśmy także samą Genewę, Berno i Zurych, dzięki czemu zrozumieliśmy, że Szwajcaria faktycznie nie ma jednoznacznej stolicy, a co więcej – w każdym z tych miast mówi się różnymi językami (z czego tylko w Genewie przeważał francuski). Już w drodze powrotnej, w Niemczech, odwiedziliśmy muzeum Porsche, które wzbudziło ogromne emocje wśród części uczniów; prócz oglądania poszczególnych modeli samochodów mogliśmy przejechać się na symulatorze lub wsiąść do jednego z pojazdów. Ostatnią atrakcją na trasie było muzeum porcelany w Miśni, gdzie obejrzeliśmy wystawę obejmującą przedmioty z początków wykorzystywania porcelany, aż do czasów bardzo współczesnych. Wzięliśmy udział także w prezentacji tworzenia elementów rzeźb i naczyń z unikatowym miśnieńskim wzorem.
Mimo zmęczenia długą podróżą i intensywnością zwiedzania wszyscy byliśmy zachwyceni wyjazdem.

J.D.

Zobacz relację
"Projekt judaistyczny 2017" - podsumowanie


izrael

W ostatnim tygodniu lutego 2017r. uczestnicy "Projektu judaistycznego 2017" mieli możliwość wyjazdu na kilkudniową wycieczkę do Izraela, gdzie oprócz zwiedzania spotykali się ze swoimi rówieśnikami z partnerskiej szkoły. Takie osobiste doświadczenie daje nieco pełniejszy obraz sytuacji w tym rejonie świata, niż rzeczywistość prezentowana przez biura podróży lub mass media. Szczegóły w zakładce PROJEKT JUDAISTYCZNY.

Forelacja Dziennik podróży SłowniczekWioślarscy Medaliści


medalm
Osada wioślarska  - czwórka ze sternikiem - krakowskiego klubu UKS 1993 Kraków w składzie Maciej Rogoż, Michał Chłopicki, Stefan Pisula, Wiktor Rusek i sternik Julia Łoboz wywalczyła srebrny medal na tegorocznych mistrzostwach Polski. Maciej Rogoż /klasa 1C naszego Gimnazjum / należy do najmłodszej grupy wioślarzy UKS 1993 - GRATULUJEMY !!!Debata IV - "Islam"

plakat4m


VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im.M.Reja oraz redakcja miesięcznika ZNAK zapraszają uczniów i nauczycieli do udziału w trzeciej debacie szkolnej w ramach cyklu spotkań "Znak w szkole". Naszą ambicją jest stworzenie przestrzeni dla dialogu szkolnego wokół pytań fundamentalnych dla zrozumienia współczesnej cywilizacji, która umożliwiałaby uczniom rzeczową wymianę poglądów oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w towarzystwie ekspertów ze świata nauki i kultury....
W dniu 11 kwietnia 2017r. o godz 9.30  odbędzie sie debata, a jej tematem będzie:   "Islam".

ZAPRASZAMY !!!
Międzynarodowy Dzień Teatru

dzt2017

W dniu 7 kwietnia 2017r. społeczność PG8 i VIIPLO obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Na gościnnej scenie PWST mogliśmy wspólnie świętować to wydarzenie. W pierwszej części zobaczyliśmy wideoprezentację - film "Piosenka jest dobra na wszystko" -scenariusz, montaż, zdjęcia -Basia Dubis i Sabina Majewska kl.2b. Kolejny raz mogliśmy przekonać się, że aby stworzyć ciekawe dzieło nie jest potrzebna kamera z najwyższej półki, a dobry pomysł i żywa wyobraźnia. Zgodnie z tradycją, prof. P.Rogala ze swoistym wdziękiem poprowadził rozmowę z wyjątkowym gościem - panią Blanką Dembosz, światowej klasy śpiewaczką. Mogliśmy się sporo dowiedzieć o istocie śpiewu, o różnicach między mową, a śpiewem. Dopełnieniem były występy wokalne uczniów klas licealnych. W repertuarze znalazły sie piosenki "Kabaretu Starszych Panów", Grzegorza Tunaua, Wojciecha Młynarskiego oraz Boba Dylana. Dzień Teatru był dobrą okazją do uhonorowania laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego oraz deklamacją wybranych wierszy. Na zakończenie Zuzanna Piekarska oraz Michał Piątek uraczyli wszystkich spektaklem teatralnym "Żadna sztuka - o współczesnej sztuce dyskusja na dwa głosy rozpisana" /autor - Zuza Piekarska, opieka artystyczna prof. G.Kuśmider/. Standig ovation, chapeau bas......najwyższe wyrazy uznania.


Foto I Foto II Informal


Hubert Raczek  mistrzem Polski

I Miejsce w Mistrzostwach Polski

w Tańcach Latynoamerykańskich

Hubert Raczek /klasa 2A/ razem ze swoją partnerką wywalczyli  I Miejsce w Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich w Kategorii Junior oraz II Miejsce w Mistrzostwach Polski w Dziesięciu Tańcach w Kategorii Junior.

!! Wiadomość z ostatniej chwili Hubert ze swoją panterką zdobyli 02.04. 2017
I miejsce w  turnieju Grand Prix Europy w Brnie !!

Gratulujemy !!!!!Przegląd kostiumów

W dniu 27 stycznia 2017 Kółko Teatralne prof. Bogusława Tondery oraz Klub Filmowy „Latająca Machina” prof. Romana Batora sporządzili inwentaryzację szkolnych strojów teatralnych. Uczniowie przymierzali stroję, a fotki wykonała Alina Kasprzykowska. Cały materiał będzie wkrótce na naszej stronie. Póki co zapraszamy do krótkiego filmiku z tego wydarzenia.

Podziękowania dla Gimnazjum i Liceum

wsgm wslm


Udało nam się zebrać 450 zł, które zostały przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt w schronisku w Krakowie. Oprócz pieniędzy zebraliśmy również koce, ręczniki, karmę dla zwierząt i metalowe miski na karmę.


Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !!!

Debata III - "Postęp moralny"

plakat3m


VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im.M.Reja oraz redakcja miesięcznika ZNAK zapraszają uczniów i nauczycieli do udziału w trzeciej debacie szkolnej w ramach cyklu spotkań "Znak w szkole". Naszą ambicją jest stworzenie przestrzeni dla dialogu szkolnego wokół pytań fundamentalnych dla zrozumienia współczesnej cywilizacji, która umożliwiałaby uczniom rzeczową wymianę poglądów oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w towarzystwie ekspertów ze świata nauki i kultury....
W dniu 20 stycznia 2017r. o godz 12 odbędzie sie debata, a jej tematem będzie:
"Postęp moralny".

ZAPRASZAMY !!!


Wizyta uczniów ze szkoły w Tönisvorstwizyta

Rozpoczęliśmy wymianę ze szkołą w Tönisvorst ( Nadrenia Północna- Westfalia). W dniach od 22-29 października gościliśmy u siebie 18 uczniów z Niemiec. Pokazaliśmy im Kraków, kopalnię soli w Wieliczce, spędziliśmy wspólny dzień zwiedzając zabytki Kazimierza i uczyliśmy się razem tańców żydowskich. W ostatni dzień pojechaliśmy do Ojcowa i Pieskowej Skały, a wieczorem po krótkim odpoczynku zagraliśmy wspólnie w kręgle. W czerwcu czeka nas wyjazd do Niemiec z rewizytą.

Zobacz relację


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

slubowanie

W dniu 28 października 2016r. uczniowie pierwszych klas Prywatnego Gimnazjum Nr 8 oraz VII Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im.M.Reja w Krakowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Pan dyrektor mgr. Piotr Machowski przypomniał obecnym misję szkoły oraz zachęcił pierwszoklasistów do pracy nad swoim rozwojem w każdej dziedzinie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w kilku słowach zrelacjonowali swoją działalność w minionym roku szkolnym i zaprosili wszystkich do dalszej współpracy.  W części artystycznej zobaczyliśmy krótkie filmy, w których zeprezentowały się klasy pierwsze. Spotkanie było również dobrą okazją do uhonorowania absolwentów, którzy działali w szkolnym klubie filmowym "Zielony Czapko Szalik". Na zakończenie zobaczyliśmy najnowszą /i zarazem ostatnią/produkcję klubu - etiudę  "Pięć złotych".

Zobacz relację

Prywatne Gimnazjum Nr 8 im.M.Reja w Krakowie

e_gim_2016


Zobacz opracowanie /plik .pdf/


Warsztaty z charakteryzacji

charakteryzacja

Kończymy powoli rok szkolny. Jeszcze tylko nakręcimy film-efekty we wrześniu i poznamy tajniki trudnej sztuki charakteryzacji aktorskiej - to taki rodzaj makijażu scenicznego, lub odwrotnie ;) Zajęcia odbywały się pod kierunkiem Ałły Masłowskiej i czujnym okiem Bogusława Tondery ww naszej szkole, a my - członkowie zajęć teatralnych - dowiedzieliśmy się czegoś więcej o kosmetykach, twarzy i trochę o samych sobie. Efekty na zdjęciach.


Zobacz relację


"Lekcja czytania" z Marcinem Żyłą

logoftp

W poniedziałek o 9.35 uczniowie Prywatnego Gimnazjum Nr 8 wezmą udział w "Lekcji czytania" z Marcinem Żyłą, reporterem Tygodnika Powszechnego. Lekturą omawianą w czasie zajęć bądą fragmenty książki Dariusza Rosiaka "Ziarno i krew" , która opisuje życie i losy bliskowschodnich chrześcijan różnych wyznań. Książka jest dobrym wprowadzeniem do tematu, jakim jest kryzys wywołany napływem uchodźców z Syrii  oraz północnej Afryki.
P.R.

Wycieczka na Litwę

litwa

W dniach od 4 do 10 maja 2016r. gimnazjaliści z klas drugich mieli okazję zwiedzić piękne zakątki Podlasia oraz Litwy. Wycieczkę zorganizowało renomowane Biuro Podróży Marco der Pole. Podróżowaliśmy komfortowym autokarem szlakiem miejsc i postaci ważnych dla naszej historii i kultury......

Foto-relacja I Foto-relacja II Przeczytaj relację.


"Osiem dni stworzenia" - Teatralny projekt edukacyjny


Na zajęciach artystycznych w klasie drugiej uczniowie realizują projekty, których celem jest poszerzenie wiedzy na temat teatru. Pierwszy projekt naosił tytuł "Znaki teatralne. Jak powstaje przedstawienie teatralne?". Zadaniem uczniów było przygotowanie dowolną techniką teatralną spektaklu /etiudy/ na podstawie utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. "Osiem dni stworzenia"  z cyklu "Teatrzyk Zielona Gęś". Uczniowie z klasy 2c /A.Kasprzykowska, A .Sosińska, A.Franaszek-Traczewska, A.Sierka, J.Czyżewska/ wykorzystali do realizacji zadania technikę teatru cieni. Dziewczyny przygotowały lalki cieniowe i scenografię, a następnie opowiedziały historię świata, wykorzystując światło. Bardzo dziękujemy Jakubowi Tokarskiemu za nagranie i zmontowanie filmu oraz muzykę. Zapraszamy do obejrzenia spektaklu.


ZAPROSZENIE DO DEBATY

debatam


VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im.M.Reja oraz redakcja miesięcznika ZNAK zapraszają uczniów i nauczycieli do udziału w pierwszej debacie szkolnej w ramach cyklu spotkań "Znak w szkole".
Naszą ambicją jest stworzenie przestrzeni dla dialogu szkolnego wokół pytań fundamentalnych dla zrozumienia współczesnej cywilizacji, która umożliwiałaby uczniom rzeczową wymianę poglądów oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w towarzystwie ekspertów ze świata nauki i kultury. Do współpracy zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z IV LO im.T.Kościuszki, V LO im. A.Witkiewicza oraz VI LO im. A.Mickiewicza w Krakowie.
Cele naszego przedsięwzięcia:
-pogłębienie wiedzy w zakresie wybranych obszarów problemowych
-kształtowanie umiejętności budowania refleksji
-dawanie sposobności do wymiany doświadczeń i przemyśleń na tematy społeczne
-nauka metodologii dyskusji i argumentacji, sztuki prowadzenia sporów
-poszukiwanie i systematyzowanie źródeł argumentacji
-sposobność do spotkań z ludźmi zs świata akademickiego oraz nauka przez przykład

Spotkanie odbędzie się w środę 25 maja 2016 r. o godz 12.00

w sali przy ul.Grodzkiej 62

ZAPRASZAMY !!!


Międzynarodowy Dzień Teatru

dzteatru_2016

W nieco późniejszym terminie, bo 15 kwietnia 2016r. społeczność PG8 i VIIPLO obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Na gościnnej scenie PWST mogliśmy posłuchać wywiadu z mimem(!). Dowiedzieć się, jaka droga/powołanie prowadzi do tego tego specyficznego, bardzo wymagającego wyzwania. Ponadto uczniowie klas licelnych przedstawili w reżyserii prof. Bogusława Tondery "Śmierć Sokratesa" oraz teksty oparte na twórczości Mikołaja Reja. Przedstawiciele gimnazjum zaprezentowali film z realizacji projektu edukacyjnego - teatr cieni " Osiem dni stworzenia" -K.I.Gałczyńskiego. Dzień Teatru był dobrą okazją do uhonorowania laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego oraz deklamacją wybranych wierszy.

Zobacz relację


Spotkanie w klasztorze Hare Kryszny

hk

W ramach zajęć religioznawstwa wybraliśmy się 17 lutego 2016 r. do Warszawy - Mysiadła na spotkanie z wyznawcami Kryszny. Wycieczka była uzupełnieniem i rozwinięciem do omawianego ostatnio hinduizmu i kultury Indii. Opiekunem naszym był prof. Bogusław Tondera. Niewielki zespół budynków położony na uboczu i na peryferiach Warszawy łatwo ominąć. Nas szczęśliwieprzywieziono na sam wewnętrzny dziedziniec, skąd przeszliśmy do głównego budynku-świątyni, gdzie odbyło się nasze spotkanie.
Zaprezentowano nam w pigułce myśli kultury wedyjskiej - Bagawadghitę oraz podstawowe zasady doktrynalne hinduizmu. Zadawaliśmy pytania i dyskutowaliśmy o możliwościach realizowania hinduizmu w realiach polskich. Zaprezentowano nam muzykę - pieśni wykonane w sanskrycie, obejrzeliśmy tradycyjny rytuał modlitewny i zachęcano nas do tańca. Spotkanie zakończyło się sytym poczęstukiem /kuchnia wegańska!/.
Szczęśliwie wróciliśmy do domu pełni pozytywnych wrażeń o INNYCH.

Zobacz relację


Welki sukces naszego Liceum!

ranking_2015m

Miesięczni "Perspektywy" kolejny raz przedstawił  "Ranking Liceów 2016".
VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Krakowie zajęło
w tym prestiżowym zestawieniu wysoką pozycję:


3 miejsce - małopolski ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących.
5 miejsce - małopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących,
....
45 miejsce - ogólnopolski ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących,
52 miejsce - ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących

Warty

Projektowanie stron Pozycjonowanie Kraków